
Volgens Arjan het dreamteam met Texelse pioenen voor De Triaan. Vrnl:
Maranca, Benito, Arjan, Jan, Lia, Nettie en Bert.
Datum: 31-05-10
Het is bijna zo ver, 11 juni verzamelen we om een uur of één bij hotel Lands End in Den Helder om dan met elkaar over te varen naar Texel.
Datum: 31-05-10
Er is nog plek in beide weken. Voor enkele alleengangers in de week van 11 - 18 juni en voor een echtpaar in de week van 25 juni - 2 juli.
Dan moet je wel de trap op kunnen.
Bel voor informatie met Jan Apperloo op 06-10021710
Datum: 15-06-10
Belevenissen dag 1Om 13.00 was iedereen op de afgesproken plaats, toen hebben we nog wat met elkaar gegeten en wat gedronken en om 13.15 gingen de vrijwilligers al naar TEXEL om alvast dingen voor te bereiden en om de bedden op te maken, dat moet natuurlijk ook gebeuren.
Een uurtje later kwamen de andere gasten binnen toen iedereen zijn of haar stekje gevonden had was er koffie met TEXELSE koek, daarna hebben een voorstel rondje gedaan wat erg leuk was en handig want als je iets wilt vragen aan iemand is het niet leuk om diegene dingetje te noemen de vrijwilligers zijn deze week:
-
Lia
-
Bert
-
Nettie
-
Benito
-
Maranka
-
ik zelf= Arjan
-
Jan
De groep bestond uit:
-
Bert
-
Ronald
-
An
-
Jos
-
Joke
-
Els
-
Arletta
-
Jaap
Daarna zijn we met elkaar gaan eten en na het eten is iedereen z’n gang gegaan er werden spelletjes gedaan o.a klaverjassen en andere leuke spelletjes.
Datum: 15-06-10
Belevenissen dag 2We begonnen vandaag met een uitgebreid ontbijt met o.a; gekookte eitjes en croissants,pistolets en nog veel meer lekkers we waren wel meer dan een uur aan het ontbijten maar lekker dat was het, na het ontbijt had iedereen nog even de tijd om nog even de tandjes te poetsen en om zich nog even in te smeren want het was vandaag zonnig en er stond wind en WIND+ZON= VERBRANDING
Toen iedereen z’n spullen had zijn we naar De Koog gegaan waar we een lekker terrasje gepakt hebben midden in de zon, we hadden af afgesproken om na 13,00 uur weer naar het volgende te gaan het volgende wat op het programma stond was het bezoeken van ECOMARE (zeehondenopvang) we waren vanaf De Koog door de bossen naar ECOMARE gelopen (gereden) om 15.00 was het voederen van de zeehondjes wat we erg leuk vonden om 16.00 zijn we met de bus en auto’s weer naar het vakantieadres gereden waar de koffie al klaar stond, ook was er een verrassing voor ons twee oude bekende namelijk HANS en JANNIE die twee waren ook vorig jaar mee als vrijwilligers en die waren op de motor naar TEXEL gekomen nadat iedereen ze had begroet gingen we koffie drinken, na de koffie is MARANCA naar de keuken gegaan om voorbereidingen te doen voor het eten we gingen namelijk BBQEN het vlees had MARANCA en BENITO al gehaald bij de slager dus bijna alles was al gebeurd en we konden eigenlijk gelijk gaan eten onze gast HANS was de BBQ man die voor lekkere stukjes vlees zorgde, na de BBQ was er ijs met fruit, ’s avonds werden er weer spelletjes gedaan, sommige mensen dachten dat ze niet zouden verbranden en hadden zich dus niet ingesmeerd dom dus want sommige waren mooi rood gekleurd.
Datum: 15-06-10
Belevenissen dag 3Vanmorgen stond er een verrassing op mij te wachten: een heus ritje achter op de motor.
Echt, de adrenaline gierde door mijn lijf! Ik had het jasje en de helm van Jannie
aan/op. Echt! 100 km p/u, en de wind langs me heen voelen gaan was echt een gave belevenis.
Nou, genoeg over mij.
Nadat we vandaag ontbeten hadden moesten we eigenlijk een beetje haasten want om 10.45 moesten we vertrekken.
We gingen naar het vliegveld van TEXEL, waar we in twee groepjes de lucht in gingen...
Met een vliegtuig... Echt, als je een keer de kans krijgt om dat te doen, moet je het echt doen, want het was echt Kei-gaaf.
We hadden een tocht van 15 minuten. Je zou zeggen "dat is toch niet lang"", maar we hebben toch bijna heel het eiland TEXEL gezien.
Nadat iedereen weer met beide benen op de grond stond was er weer een gast, namelijk Cathalijne, de dochter van Els.
Ze was er om met ons later op de dag een spel te spelen, maar voordat we weer naar huis gingen hebben we eerst wat gedronken op het terras bij het vliegveld.
Het was net of ze de hemeldeuren geopend hadden, want er vielen vele mensen naar beneden.
Nou, het waren Parachutisten, dus dat was echt een mooi gezicht waar we met z’n alle van hebben genoten.
Toen iedereen zijn/haar glas leeg had zijn we nog naar het vliegtuigen/oorlogs- en verzetsmuseum geweest wat ook over de
Georgische opstand
ging in april ’45. Die Georgiërs hadden het zo slecht als gevangenen in Duitse dienst dat ze in de laatste oorlogsweken nog in opstand kwamen tegen de Duitse bezetting. Die opstand werd zeer bloedig neergeslagen. Tot overmaat van ramp werd Texel pas op 20 mei bevrijd.
Toen we weer in het vakantiehuis waren hebben we het Polka-spel gespeeld. Het ging over een bepaald thema en daar werd over gediscussieerd.
Was echt heel interessant door de goede leiding van Cathalijne, die de uitslagen van vandaag op een speciale site plaatst.
Na het spel heeft iedereen het rustig aan gedaan en om 18.00 zijn we gaan eten voor de avond was er niks gepland dus die werd weer zelf ingevuld door de mensen
Maar sommigen van de groep die dachten : ik verbrand toch niet, maar aan het einde van de dag waren ze toch mooi rood gekleurd en dan maar pijn lijden ...
Datum: 15-06-10
Belevenissen dag 4Vanmorgen hebben we eerst weer lekker ontbeten en na het ontbijt zijn we om 10.00 uur de auto’s gaan inladen om vandaag gezellig naar Den Burg te gaan want daar was markt nou van de markt hebben we niet veel gezien want er was natuurlijk vandaag voetbal: Nederland-Denemarken.
Dus gingen we gelijk op zoek naar een plek waar ze buiten een groot scherm hadden hangen waar we de wedstrijd konden zien.
Begin van de dag regende het dus dachten we o o dat wordt niks in Den Burg, maar toen we in Den Burg aankwamen was het droog en kwam de zon door.
Wij hadden dus weer eens geluk. Na een paar drankjes werd er eindelijk gescoord: niet door het Nederlands elftal, maar door een oenemeloen van het elftal van Denemarken.
Maar dat doelpunt hadden we wel binnen! Het was nu dus 1-0.
Helaas konden we in de eerste helft geen bal horen (gelukkig wel zien), omdat de gemeente geen toestemming had gegeven om buiten
geluid te laten horen. Flauw eigenlijk, maar in de rust ging Lia samen met Nettie opzoek naar een radiootje en ja hoor: gelukkig net voor dat de tweede helft begon kwamen ze met het radiootje aan zetten.
Heb ik eerst even de goede zender opgezocht, maar dat was zo gebeurd. Nu konden we ook naar de tweede helft luisteren.
In de tweede helft heeft Dirk Kuyt nog even gescoord wat het dus 2-0 maakte dit was het laatste doelpunt in de wedstrijd dus we hebben lekker gewonnen nu op naar de volgende wedstrijd zaterdag tegen Japan om 13.30.
Om 15.45 gingen we terug naar de bus/auto’s en gingen we weer naar het vakantiehuis waar de koffie met wat lekkers al weer klaar stond als we de mensen van de catering niet hadden waar waren we dan geweest juist ja nergens, na de koffie heeft iedereen een beetje wat voor zich zelf gedaan terwijl de kokkin weer in de keuken aan de gang ging en lekker dat het eten weer was, vanavond is het weer een vrije avond zoals bijna elke avond en wat we morgen gaan doen horen jullie morgen van mij.
Datum: 15-06-10
Belevenissen dag 5
Vanmorgen hadden we iets extra’s bij het ontbijt: ham-kaas croissants. En lekker dat ze waren!
Na het ontbijt is een groepje de hort op gegaan om een stukje van Texel te zien.
Onder andere een vuurtoren. Daarna hebben ze wat gedronken op het strand. De anderen gingen bijvoorbeeld een boek lezen of een spelletje spelen.
Toen het andere groepje terug was, werden de auto’s ingepakt en gingen we op weg naar eureka (http://www.eurekatexel.nl/).
Toen we daar waren hebben we eerst zelf rondgelopen langs planten, vogels, reptielen, enz…
Daarna, om 14.00 uur, gingen we met z’n allen naar een groot veld waar een valkenier een demonstratie
gaf met uilen en andere roofvogels. Zelf heb ik ook twee uilen op m'n hand gehad, wat echt super gaaf was.
Het jammere was dat we bij dat open veld op de wind stonden, waardoor bijna iedereen het koud had, en dat we daarna gelijk naar huis gingen.
Daar hebben we gelijk warme koffie gezet en gedronken en toen was iedereen gelukkig weer warm.
Vanavond hebben we, na het lekkere eten dat de kokkin weer voor ons heeft getoverd, een vrije avond.
Morgen moeten we vroeg eten, want daarna gaan we naar Oudeschild. Eerst naar het Maritiem en Juttersmuseum (http://www.texelsmaritiem.nl/) en daarna gaan we met de garnalenboot varen, en het wad op om garnalen te vissen en misschien wel zeehondjes spotten.
Daarna gaan we weer naar het vakantiehuis want na een tocht van 2 uur is iedereen toch wel afgepeigerd en de gevangen garnalen moeten ook gepeld worden, zoals je kan begrijpen.
Daarna ga ik samen met ander naar een Hollands feest met onder andere Nick en Simon en Wolter Kroes.
Daarom maak ik nu al een stukje over morgen.
Datum: 19-06-10
BelevenissenDag 6
Vanmorgen moesten we vroeg ontbijten want daarna gingen we naar Oudeschild eerst naar het Maritiem en Juttermuseun (http://www.texelsmaritiem.nl) en daarna gaan we met de garnalenboot varen, om garnalen te vissen en misschien wel zeehondjes spotten.
Het jutterverhaal was weer aardig, maar elk jaar hetzelfde verhaal horen in een in verbouwing zijnd museum is voor sommigen wat veel gevraagd.
Toen we garnalen en andere vooral kleinere vissen hadden gevangen gingen we met de auto's en het busje weer naar het vakantiehuis want na een tocht van 2 uur vergezeld van de teksten van deze garnalen visser, was iedereen toch wel afgepeigerd en de gevangen garnalen moeten ook gepeld worden zoals je kan begrijpen.
-bijzonder was dat de andere morgen de gepelde garnalen waren vergeten-
's avonds ben ik met Jan (Apperloo) naar
Live aan zee geweest dat was een concert met
Nick en Simon, Wolter kroes, Frans Duijts, Thomas berge het Feestteam en nog veel meer Nederlandse artiesten, dit concert werd gehouden tijdens de Zwitserleven zeilweek (www.roundtexel.com) het concert was echt leuk en laat afgelopen dus hadden we de sleutel van het huis bij ons, zodat we geen anderen hoefden te storen want iedereen lag al op 1 oor. De andere morgen hoorden we geen klachten over herrie, blijkbaar deden wij zachtjes of de anderen sliepen al lekker.
Datum: 19-06-10
Belevenissendag 7:
Vanmorgen konden we het lekker rustig aandoen want we kregen een rondje Texel met de bus zo gingen we bijna heel het eiland rond met de bus en onze eigen buschauffeur JOS die ook veel kon vertellen. Tussendoor hebben we nog wat gedronken op een terrasje in de zon en toen iedereen zijn of haar drinken op had, zijn we via een speciaal rolstoelpad naar een uitzichtpunt gelopen of gereden. Jos leende haar scoot aan Els. Lia moest de scoot meelopend wel bedienen maar Els kon ook naar boven.
Daarna bracht JOS ons weer netjes bij het vakantiehuis terug en daar hebben we weer koffie op met weer wat lekkers erbij, daarna had iedereen tot 18.00 de tijd om wat voor zich zelf te doen en om 18.00 stond het eten weer op tafel wat weer verrukkelijk was als we MARANCA toch niet hadden, hadden we misschien wel op water en brood moeten leven deze vakantie maar dat hoeft gelukkig niet, na het eten zijn we nog met heel de groep naar een strandtent (Paal 9) geweest waar we van de zon en de koffie hebben genoten. Jos heeft ondersteund door oa Nettie zelfs even gepootjebaad. Toen we terug kwamen bij het vakantiehuis gingen sommige naar hun kamer al hun koffer inpakken want morgen gaan we helaas weer naar huis toe, anderen deden nog een spelletje of namen nog een neut (juttertje) of wat (anders).
Datum: 19-06-10
BelevenissenDag 8:
Vanmorgen was het echt HAASTEN want de Ronald en Els werden al om 8.45 opgehaald (met een luxe taxi) en er moest ook nog ontbeten worden dus ik ben samen met Maranca en Jan om 7.30 naar De Koog gereden om daar om 8.00 bij de supermarkt binnen te staan natuurlijk. We waren natuurlijk te vroeg dus, genoten we eerst van Coldplay in de auto.
Toen we de broodjes hadden zijn we direct terug gereden waar iedereen al aan tafel zat, toen we net klaar waren kwam de eerste taxi aanrijden en na een half uurtje kwam de andere taxi ( een busje voor Joke, An en Jos.
Even later kwam de derde bus om Arletta Bert en Jaap naar de afhaalplek in Den Helder ter brengen. De chauffeur had Texelse pioenen bij zich die Jan aan de verzorging gaf namens de gasten.
Nu was alleen het dreamteam nog aanwezig die kon nog even afwassen en de boel netjes achter laten, toen dat gebeurd was deden we de deur dicht en gingen we naar de boot en konden we terug kijken op een heerlijk weekje TEXEL (wie wil dat nou niet)
Datum: 19-06-10
BelevenissenDat is even afkicken na deze lotgenoten vakantieweek.
Samen met Bert heb ik (Jan) het vooruitzicht om komende week vrijdag weer naar Texel te gaan. Enkele spullen zijn zelfs daar gebleven.
We verzamelen dan bij Hotel Lands End in Den Helder.
Om 13.30 had ik volgens mij gezegd, maar je mag best eerder komen. Alleen hebben we De Triaan pas vanaf drie uur gehuurd.
Dan gaan Els en ik eerst langs Super de Boer in De Koog alvorens naar de Triaan te rijden.
En Bert neemt het stuur van de gehuurde rolstoelbus over en hij gaat met de rest gelijk naar de Triaan.
Dan hopen we weer een fijne tijd te hebben.
|